Muhalefet Belediyelerine Yönelik Operasyonlar

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Antalya Milletvekili Mehmet Günal ile parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, ”Son günlerde iktidar tarafından muhalefet belediyelerine karşı baskı, sindirme, itibarsızlaştırma ve hizmet vermelerini engellemeye yönelik gayretlerde artış gözlendiğini” ileri sürdü.

MHP’li Durmaz, konuya ilişkin olarak, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in yanıtlaması istemiyle soru önergeleri verdiğini anlattı. Durmaz önergelerde, hangi belediyelere soruşturma izni verildiğini, kaç belediye başkanının yargılanmasının sonuçlandığını ve yargılanmasına devam edilen kaç belediye başkanı bulunduğunu sorduğunu ifade etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, başarılı muhalefet belediyelerine yönelik operasyonların sistematik olduğunu öne sürerek, ”AKP’nin siyasi açgözlülüğünün yansıması” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, sözlerinde şunları kaydetti:

“Dilekçe kanununa aykırı olarak isimsiz, imzasız, adres bulunmayan veya sahte isim ve imzalı ihbar mektupları işleme konularak, belediye yetkilileri zan altında bırakılmakta, gelecekte kullanılacak siyasi argümanlar elde edilmeye çalışılmaktadır.

Bilinçli bir şekilde çamur at izi kalsın mantığıyla bu insanlar aile hayatları ve toplumsal statüleri alınmadan küçük düşürülmektedir.

Gece yarıları evlerinden alınarak çoluk çocuğunun önünde boyunları büktürülüp zorla araçlara bindirilen yöneticilerden bazılarının bu psikolojik baskıyı kaldıramadıkları müşahede edilmiştir.

Gözaltında intihar eden ve ilk duruşmada haklarında tutuksuz yargılanma kararı verilen belediye görevlilerinin varlığı dikkate alındığında, yapılan uygulamanın sadece haysiyet ve şeref cellatlığıyla açıklanamayacağı aynı zamanda insanların hayatına kasteden rezil bir sürece dönüştüğü görülmektedir.

Kendi haysiyet ve şerefine düşkün olan herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.