Muharrem İnce: Şahsımda CHP Hedef Alındı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili Muharrem İnce, bir gazetede hakkında çıkan haberleri yalanladı. İnce, şahsında CHP’nin hedef alındığını iddia etti.

Odatv’nin sahibi Soner Yalçın’ın dinlemeye takılan telefon görüşmelerine ait kayıtlarda CHP’li İnce’nin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu zora sokacak iddiaları gazetecilerle paylaşmak istediği ortaya çıkmıştı. İnce, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile iddialara cevap verdi. “CHP’nin hayasız, ahlaksız ve alçakça bir saldırı altında olduğunu” iddia eden İnce, “Bu CHP içinde çatışma tuzağıdır. Alayı yalan ve tertiptir. Söylenenler alçakça söyleyen ise alçaktır.” diye konuştu.

İddialara CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da inanmadığını ileri süren İnce, “Genel Başkan ile görüştüm. ‘Canını sıkma, bunlar kafaya takılacak işler değil. Git yapacağın işler var, hala bunlarla mı uğraşıyoruz. Git gazete, muhabir ve savcıya suç duyurusunda bulun’ dedi.” ifadelerini kullandı.
Dava açma hazırlığında olduğunu belirten İnce, dinlemeye takılan bayan muhabirle görüştüğünü ise yalanlamadı. “O bayan muhabiri tanırım.” diyen Muharrem İnce, “Ben CHP Genel Başkanı hakkında değil, AK Parti hakkında dosya verecektim Ben ona bir belge vermek istedim ama o belge CHP’li değil, AK Parti’li biri hakkındaydı.”açıklamasında bulundu.

Muharrem İnce, amaçlanın yaklaşan seçimler öncesi CHP’yi yıpratmak olduğunu öne sürdü. İnce, “Gazetede şahsıma aslında CHP’li hedef alan bir haber vardı.” şeklinde konuştu.

Odatv’nin sahibi Soner Yalçın’ın dinlemeye takılan telefon görüşmelerine ait kayıtlarda CHP’li İnce’nin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu zora sokacak iddiaları gazetecilerle paylaşmak istediği ortaya çıkmıştı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.