Off-Road Heyecanında Dev Adım

Fotoğraf: Çukurova Off-Road Kulübü
Fotoğraf: Çukurova Off-Road Kulübü

Türkiye’nin değişik illerinde ve ilçelerinde faaliyet gösteren 17 Off-Road kulübü, Akdeniz Off-road Birliği çatısı altında birleşti.

Doğa içerisinde araçları ile mücadele etmeyi seven ve içlerindeki doğa sevgisini motor sporları ile bütünleştirmiş kişilerden oluşan 17 ayrı off-road kulübü yöneticisi Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde  bir araya gelerek Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’daki çeşitli il ve ilçelerde faaliyet gösteren kulüpleri Akdeniz Off-road Birliği ismi altında birleştirme kararı aldılar. Oldukça geniş bir üye sayısına sahip olan off-road kulüpleri temsilcileri, ülke çapında düzenlenecek off-road etkinliklerinde birbirleri arasındaki koordinasyonu daha iyi sağlamak, kulüpler arasındaki yardımlaşmayı ve paylaşımı en üst düzeye çıkarmak için tek çatı altında toplanma kararı aldıklarını bildirdiler.

Yapılan toplantıda kulüpler, birlik başkanlığına Çukurova Off-Road Kulübü Başkanı Tuğrul Selçik’i getirdiler. Nurettin Akardoğan ve Sinan Bağdatlı ise birliğin başkan yardımcılıklarını üstlenirken Menderes Şereflişan genel sekreterlik, Çağdaş Bağdatlı saymanlık, Kurtuluş Köroğlu disiplin kurulu başkanlığı ve Hasan Göçer de basın sözcülüğü görevlerine getirildi.

Akdeniz Off-Road Birliği Başkanı Tuğrul Selçik
Akdeniz Off-Road Birliği Başkanı Tuğrul Selçik

Birlik başkanlığı görevine getirilen Tuğrul Selçik, yaptığı değerlendirmede güç birliği yapan off-road kulüplerinin oluşturduğu Akdeniz Off-Road Birliği’nin resmi kuruluş işlemlerinin önümüzdeki günlerde tamamlanacağını söyledi. Başkan Selçik, off-road sporunun doğa ve otomobil sporları sevgisinin bütünleşmesiyle bir araya geldiğini belirterek; “Off-road, doğayla baş başa olmak ve içindeki doğa sevgisini motor sporları ile bütünleştirmiş insanların yaptığı bir spor. Bir bakıma yaşam felsefesidir. Bizim yaşam felsefemiz de bu oldu. Bu sporu seven arkadaşlarımız bir araya gelerek kendi il ve ilçelerinde çeşitli isimler altında kulüpler oluşturdu. Her off-road kulübümüz, kendi belirledikleri programlar dahilinde keşif gezileri düzenliyor, yaşadıkları doğaya ulaşabilecek alternatif yollar belirliyor. Off-road kulüplerimiz; sadece sportif alanlarda değil; insan hayatının tehlikede olduğu durumlarda da müdahale etme özelliğini de taşıyor. Bizler de bu alandaki iletişim ve etkileşimi arttırmak, yardımlaşmayı ve paylaşımı en üst seviyeye çıkarabilmek için Akdeniz Off-road Birliği’ni kurma kararı aldık. Yönetim kurulumuz belirlendi. Birliğimizde birçok değişik bölgeden, il ve ilçeden 17 ayrı off-road kulübümüz yer alıyor. Önümüzdeki günlerde birliğin kurulmasıyla ilgili resmi prosedürler tamamlanacak ve birliğimiz resmiyet kazanacak. Ülkemizdeki ve bölgemizdeki off-road tutkunlarına hayırlı olsun.” dedi.

Akdeniz Off-road Birliği’nin üyeleri ise aşağıdaki ofrroad kulüplerinden oluşuyor, “Çukurova Off-road Kulübü, Tarsus Off-road Kulübü, Osmaniye Off-road Kulübü, Kahramanmaraş Kahramanlar Off-road Kulübü, Elbistan Offroad Kulübü, Kadirli Off-road Kulübü, Niğde Off-road Kulübü, Kilis Off-road Kulübü, Dörtyol Off-road Kulübü, Beyşehir Off-road Kulübü, Alanya Off-road Kulübü, Adana Büyükşehir Off-road Kulübü, Gaziantep Off-road Kulübü, İskenderun Off-road Kulübü, Ottoman Off-road Kulübü, Kayseri Off-road Kulübü ve Seydişehir Off-road Kulübü.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.