Özel Dalgıç Ekibi Çalışma Başlattı

Diyarbakır’da teröristlerin bomba yüklü kamyonu infilak ettirmesi sonucu hayatını kaybeden 16 köylüden 13’ünün parçalarının bulunması için çalışmalar sürüyor. Ankara’dan gelen özel dalgıç ekibi, patlama bölgesindeki gölette geniş kapsamlı çalışma başlattı.

1652389
Fotoğraf:İHA

Diyarbakır’ın Sur ilçesi bağlı Tanışık köyü Dürümlü mezrasında terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç patlatılmış, olayda 3 köylü hayatını kaybetmiş, 23 kişi yaralanmış 13 kişi de kaybolmuştu. Olay yerinde toplanan ceset parçaları İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek teşhis işlemi yapılmıştı. Köylüler, 13 kişinin cansız bedenini bugün düzenlenen törenle defnetti. Bölgede bulunan gölette ise yeni bir arama çalışması başlatıldı.

ÖZEL EKİP HEM CESET HEM DE DELİL ARIYOR

Edinilen bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Ankara’dan bu sabah saatlerinde kente gönderilen özel su arama ve tarama dalgıç polisi ekipleri, 100 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde ve 2 metre derinliğindeki gölette çalışmalara başladı. Geniş güvenlik önlemleri alınan bölgede, dalgıç polisler ikişerli grup halinde aramalarını sürdürecek.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.