Polonya: “Shen Yun Yaşamımızı Zenginleştirdi”

    
Shen Yun Gösteri Sanatlarının Polonya’nın Lodz şehrindeki ikinci gösterisinin ardından VIP odasından sık sık alkışlar ve gülüşme sesleri gelmeye devam etti. Shen Yun Gösteri Sanatlarının birkaç ana oyuncusu VIP odasına vardıktan sonra, oda içindeki sıcak atmosfer daha da yükseldi.

     Polonya’nın ünlü tenörlerinden Bay Andrzej Jurkiewicz, Shen Yun’un gösterisini seyrettikten sonra düzenlenen VIP kokteylinde, Shen Yun Gösteri Sanatlarının tenörü Bay Yuan Qu ile birlikte “Güneşim” adlı şarkıyı söylemeye davet etti. Şarkıyı söyledikten sonra, iki sanatçı sanki senelerdir birbirini tanıyan arkadaşlarmış gibi birbirlerine sarıldı.

      Bay Jurkievicz ve karısı geçen sene Shen Yun gösterisini seyretmişti ve ona göre, Shen Yun kendisinin bakış açısını genişletti. “Çok sevdim, tıpkı geçen sene gibiydi. Shen Yun’un bu sene tekrar buraya gelebilmesinden çok mutluyum, çünkü o, bakış açımı genişletti. Geleneksel enstrümanlar inanılmaz derecede güzeldi, yaşamımı da zenginleştirdi. Bir de o müzikler beni derinden etkiledi.” dedi.

    Bayan Jurkiewicz de Shen Yun’dan derinden etkilendiğini söyledi. “Bana göre, bu gösteri çok çok değerli ve çok dokunaklı. O, yeryüzündeki efsaneleri, taptaze doğayı ve günümüz Çin’inde yaşanan ciddi gerçekleri mükemmel bir şekilde birleştirdi. Bu çok büyük bir fikir ve bütün bunlara daha yüksek bir değer kattı. İnanın bu tür değerler bizden daha da önemli şeyler yapmamızı istedi. Bu gösterinin her ufak ayrıntısı bile beni etkiledi, birkaç defa beni ağlattı ve derinden kalbime ve ruhuma dokundu. Bence bu gösteri sadece Polonyalıları değil, bunu seyreden herkesi etkiledi.”

    Bay Jurkievicz, Shen Yun’un gösterisi karşısında heyecanlandığını hissetti. “Bir konuyu eklemek istiyorum, sadece eşim değil, ben de çok heyecanlandım. Umarım önümüzdeki sene tekrar Shen Yun gösterisini seyredebiliriz. Geçen sene olduğu gibi çok mutluyum. Umarım Shen Yun önümüzdeki sene tekrar gelir, ben kesinlikle tekrar geleceğim.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.