Potanın Perileri Dünya 4.’sü

2014 FIBA Kadınlar Dünya Basketbol Şampiyonası üçüncülük maçında Avustralya’ya 74-44 kaybeden A Milli Takım’da başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu, madalya hedefini gerçekleştiremediklerini söyledi.

Fotoğraf İHA
Fotoğraf İHA
606271
Fotoğraf İHA

Avustralya’nın hak ettiği bir madalya aldığını vurgulayan Yıldızoğlu, “İspanya maçında hayal kırıklığı yaşadık. O karşılaşmada final oynayabilmek için çok efor sarf etmiştik. Dünden sonra geriye dönmek çok zor oldu. Avustralya gibi üst düzey bir takıma karşı çok iyi mücadele etmek gerekiyordu. Maalesef başarılı olamadık. Madalya hedefiyle yola çıktığımız turnuvada bu hedefimizi maalesef başaramadık” dedi.

Turnuvada çok kötü hücum performansı ortaya ifade eden başarılı çalıştırıcı, “Tek umut ışığımız, kötü oynadığımız bir turnuvada ilk 4 arasında yer alarak aşağıdan gelen oyunculara verdiğimiz mesajdır. Bundan sonra Türk kadın basketbolu geri adım atmayacaktır. Turnuvanın en tecrübeli takımıydık, Esmeral’in basketbola veda ettiği böyle özel bir günü madalyayla sonlandırmalıydık” açıklamasında bulundu.

606270
Fotoğraf İHA

TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye Basketbol Federasyonu ve FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel’e kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Yıldızoğlu, “Başkanımız, kadın basketboluna çok önemli destek verdi. Kadın basketbolunda görevli olan diğer insanlar da bizlerle, altyapılarla çok ilgilendi. Herkes madalya bekliyordu ama maalesef beceremedik. İstanbullu sporseverlere de bayramda bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

606274
Fotoğraf İHA

ŞAZİYE İVEGİN: “ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE ÇALIŞTIK”

Milli takımın tecrübeli ismi Şaziye İvegin ise madalya kazanmayı çok istediklerini ancak bunu başaramadıklarını belirterek, “Genel olarak baktığımızda iyi bir derece yaptık. Hedefimiz madalya kazanmaktı. Bunu beceremedik. Maça çok kötü başladık. Bunu beklemiyorduk. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Biz bu kadarını yapabildik. Bundan sonra alt kuşaktan gelecek gençler daha iyisini yapacaktır. Bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceğiz. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.