Sarıgül Hakkında Karar Verildi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Şişli Belediye’sindeki tehdit iddialarına ilişkin soruşturmada eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül hakkında takipsizlik kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü’nün bir gazeteye verdiği röportajda Mustafa Sarıgül’ün kendilerini ölümle tehdit ettiği iddiası üzerine resen soruşturma başlatmış, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığınca yürütülen soruşturmada da, eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül ile oğlu Emir Sarıgül hakkında, geçtiğimiz günlerde “Çıkar Amaçlı Suç Örgütü” iddialarına ilişkin delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verilmişti.

Terör savcılığı, “Tehdit” suçlamalarına yönelik soruşturmayı ise yetkisizlik kararı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu savcılığına göndermişti.

‘Tehdit’ iddialarını soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu Savcılığı bugün akşam saatlerinde delil yetersizliğinden Mustafa Sarıgül hakkında takipsizlik kararı verdi.

Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü’ye karşı ”hakaret” ve ”tehditte” bulundukları iddiasıyla soruşturma başlatıldığı ifade edilen takipsizlik karında, iki isim hakkında dava açılmasını gerektirecek yeterli delil elde edilemediğinden kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği belirtildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.