“Shen Yun Aydınlatıcı Ve Güzel Bir Enerji Yayıyor”

Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu, 2016 Dünya Turu

25 Şubat 2016, besteci ve gazeteci Francesca Aeschlimann, Cenevre Bâtiment des Forces Motrices’de, Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu ziyareti sırasında. ( Fotoğraf: NTD Televizyon)
25 Şubat 2016, besteci ve gazeteci Francesca Aeschlimann, Cenevre Bâtiment des Forces Motrices’de, Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu ziyareti sırasında. (Fotoğraf: NTD Televizyonu)

“Shen Yun aydınlatıcı ve güzel bir enerji yayıyor” bu sözler Shen Yun’ü izlemeye gelen besteci ve gazeteci Francesca Aeschlimann’a ait.

Klasik Çin dansı çok eski bir sanat formudur ve kökeni 5000 yıllık geçmişi olan Çin kültürüne dayanmaktadır. Çinliler için kültür her zaman  “ilahi ilham” ile bağlantılıdır.

25 Şubat Perşembe akşamı, Bayan Aeschlimann dünyaca takdir edilen, Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunu izledi ve muhteşem bir sanat deneyimi yaşadı. Kariyeri boyuncu birçok ünlü kişi ile çalışan Francesca Aeschlimann’ın çalıştığı kişiler arasında, Petula Clark, Jermaine Jackson ve Rusya’nın Madonna lakaplı Valeriya’sı bulunmaktadır.

“Ben sanatı ve müziğin çeşitliliğini seviyorum, bu gece gördüğümüz gerçekten inanılmaz bir sanat gösterisiydi.”

Bayan Aeschlimann Çin müziği ve dansını temsil eden ve New York’ta kurulan Shen Yun Gösteri Sanatları gurubunu şu sözler ile değerlendirdi:

“Ben renkleri hissettim; orada ışık vardı, güzellik vardı, adeta kalbime işledi ve bunun sahip olduğumuz tüm duygulara dokunduğunu hissettim. Sanki bir ışığın açılması gibi, kalbimi genişletti.”

“Sanat sahip olduğumuz tüm olumlu ve olumsuz hisleri, sevgi, acı gibi duyguları kapsar ve izleyenlere bunu yansıtır. Shen Yun’de, bunu güçlü bir şekilde hissediyoruz, klasik Çin dansı gerçekten büyüleyici. Bu sanat formu antik çağlardan gelmektedir. 5000 senelik Çin kültürü, derin bir geçmişe sahip ve bu da estetik bakımdan çok zengin, geleneksel bir sanat formunun gelişmesine vesile olmuş. Çin de buna ‘ilahi ilham’ diyorlar.”

“Bu gerçekten insanlık için bir armağan, onlar bize bunu yüksek kalitede sunuyorlar. Bunun için gerçekten çok çalışmaları gerek, yoksa bu şekilde bir dansı ve olağanüstü bir sanat gösterisini meydana getiremezlerdi” diyerek Bayan Aeschlimann sözlerine ekledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.