Shen Yun’un Avrupa Turu, Cenevre’de Üç Kapalı Gişe Gösteri İle Başladı

Shen Yun, Cenevre'de Bâtiment des Forces Motrices'de sahne aldı. (Fotoğraf: Epoch Times)
Shen Yun, Cenevre’de Bâtiment des Forces Motrices’de sahne aldı. (Fotoğraf: Epoch Times)

Shen Yun Gösteri Sanatları’nın bu yılki Avrupa turunun ilk durağı İsviçre oldu. 26-28 Şubat 2015 tarihleri arasında Cenevre’deki üç gösteri de kapalı gişe sergilendi. Gösteriyi izleyen seyirciler Shen Yun’un geleneksel Çin kültürünü canlandırma çabalarını övdü.

Diplomat: Shen Yun Evrensel Değerleri Yaymakta 

Mısırlı diplomat Bay Gainal, gösterinin kültürel zenginliği ve evrensel değerlerden büyük keyif aldığını belirtti. “Bu tür spritüel şeyler sadece Çin kültürü ile sınırlı değildir…dünyadaki Araplar, Müslümanlar, Hıristiyanlar gibi birçok kültürde onu bulabilirsiniz” yorumunda bulundu.

Mısırlı diplomat Bay Gainal ve eşi Maysa
Mısırlı diplomat Bay Gainal ve eşi Maysa

Gainal, Çin tarihi ve felsefesi üzerine birçok kitap olduğunu belirtti. Onun için “aslında bu konudaki bilgimi derinleştirdi” diye ekledi.

Eşi Maysa da, “Oldukça neşeliydi ve pozitif enerjiyi hissedebildim” dedi. Sözleri ile gösteriyi överken, Shen Yun’un kendisine “mutluluk” duygusu verdiğini söyledi.

Maysa, ayrıca Shen Yun’un bazı mesajlar verdiğine inandığını belirtti ve “gerçekten özenli, çok renkli ve neşeli” ifadelerini kullandı.

Tercüman: “Dokunaklı” ve “Sınırsız”

Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü dâhil olmak üzere çeşitli kuruluşlar için tercümanlık yapan Bob Turner, “Bu gösterinin güzelliğini ve heybetini kelimelerle ifade edemem. Bu, muazzam” yorumunda bulundu.

Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü için tercümanlık yapan Bob Turner
Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü için tercümanlık yapan Bob Turner

Önceki gösterileri dört kez izleyen Turner “Bu gösteriyi çeşitli düzeylerde izleyebilirsiniz. Güzellik açısından bakabilirsiniz, dansların güzelliği, kostümlerin güzelliği, müziğin güzelliği…Ortada pek çok şey var. Mutluluğun kendisi” dedi.

Turner, Shen Yun’un manevi ve içten yönünü “çok etkileyici” olarak niteledi ve “Yavaş yavaş gelişiyoruz. Açık bir kalp ile buraya gelmelisiniz. Shen Yun’e sadece gözünüz ve beyniniz ile değil kalbiniz ile bakmalısınız” yorumunda bulundu.

Gösteriden alınması gereken tek mesajın, “başkalarının kalplerini dinlemek ve günü kalbinle yaşamak” olduğunu belirten Bay Turner, “Tüm dünya kalbinden gelerek yaşarsa, bunun en asil şey olacağını düşünüyorum. Kalan her şey ikinci plandadır” diye ekledi.

Novartis ilaç firmasının üst düzey yetkilisi Jacob Zijlstra ve eşi Cynthia Zijlstra
Novartis ilaç firmasının üst düzey yetkilisi Jacob Zijlstra ve eşi Cynthia Zijlstra

“Kültürel Mükemmellik”

Novartis ilaç firmasının tüketici sağlığı klinik öncesi gelişim küresel başkanı Jacob Zijlstra, “Bu gösteriden çıkarken, kendimi çok mutlu hissediyorum” dedi.

“…Bu eski değerleri ve becerileri… geleneksel değerleri geri getiriyor. Güzel olmanın dışında, size iyi bir duygu veriyor” diye niteledi.

Eşi Cynthia da gösteri hakkında, “kesinlikle dokunaklı” yorumunda bulundu ve “Çok spritüel. Benim için tek kelimeyle mükemmellik. Kültürel mükemmellik” diye ekledi.

Shen Yun, Avrupa turuna devam ediyor. Biletler ve tarihler hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.shenyun.com adresini ziyaret edin.

İngilizce makale

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.