Su Kaydırağı Ölüm Getirdi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Bodrum’da 10 yaşındaki bir çocuk su kaydırağının havuzunda boğularak öldü.

Bodrum’da bulunan bir aquaparka annesi ile beraber eğlenmeye giden 10 yaşındaki Tanzel Tuna Şendil, kaydıraklı havuzun içerisinde boğularak öldü. Öğlen saatlerinde annesi ile birlikte kaydıraklı havuzun başına giden Şendil, birkaç kez kaydığı su kaydırağının ardından havuzda hareketsiz olduğunu gören vatandaşlar 10 yaşındaki çocuğu sudan çıkardı. Aquapark da bulunan doktor tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından çocuğun boğulduğu iddia edildi.

Olay yerine çağrılan ambulansla Bodrum Acıbadem Hastanesi!ne kaldırılan çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yüzmeyi çok iyi bildiği öğrenilen Şendil’in cesedi ölüm nedeninin tespiti için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Öte yandan eğlenmeye gelen yerli ve yabancı turistler aquaparkdan çıkarıldı. Eğlenceye kapatılan aquaparkda olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık inceleme yaptı. Olayla ilgili su parkından çalışan 4 kişi ise ifadelerine başvurulmak üzere Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.