Tayland Havacılık Fuarı Nefes Kesen Görüntülere Sahne Oldu

BANGKOK – Tayland’da düzenlenen havacılık fuarındaki akrobasi gösterileri yürekleri hoplattı.
Tayland, 3. Sivil Havacılık Fuarı’na ev sahipliği yaptı. 9 Aralık’ta başlayan ve bugün sona erecek fuarda ticari, eğitim, askeri, tarım ve gösteri amacıyla üretilmiş 83 hava taşıtı boy gösterdi.
Tayland havacılığının 100. yılının kutlandığı fuarda 1915 model çift kanatlı uçaklardan, modern iş jetlerine, eğitim amaçlı uçaklardan, taarruz helikopterlerine kadar geniş yelpaze göze çarptı.
Ziyaretçilerin ücretsiz gezebildiği fuarda çocuklar hayalini kurdukları hava araçlarına binmenin ve onları kullanan pilotlarla tanışmanın keyfini yaşadı.
Fuarın en can alıcı kısmı ise hiç şüphesiz akrobasi kısmıydı. Seyircileri yer yer heyecanlandıran, yer yer de yüreklerini ağızlarına getiren usta pilotların çelik kuşlarını kağıt uçak gibi çekip çevirmeleri göz doldurdu.
Askeri Black Hawk helikopterinin yaptığı gösteri ise kelimenin tam anlamıyla enfesti. Fuarın sunucusu olan usta pilotların bile yüreklerini ‘aman düştü’ diye ağızlarına getiren helikopter izleyenlere zevkli dakikalar yaşattı.
Fuarın sonunda çocukları bir sürpriz bekliyordu. Kura ile belirlenen 20 şanslı çocuk bir televizyon kanalının helikopteriyle Bangkok’u havadan göreme fırsatı buldu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.