Teoman Sinan Çetin’in filminde oynayacak

Fot:imageshack.us

NTV’de “Gece Gündüz” programında konuşan Sinan Çetin, “Teoman için şimdi” “Eğer” diye bir şarkı yazıyor . Bizim ofiste odası var, her gün gelip bizim işlerimize karışıyor.” dedi.

Senaryosunu Sinan Çetin’in yazdığı filmde başrolleri Haluk Bilginer, Wilma Elles, Oktay Kaynarca ve Yavuz Bingöl paylaşıyor.

Teoman resmi web sitesinden, müziği bırakmaya karar verdiğini açıkladığı yazısında, müziği hiç dönmemek üzere bıraktığını, 3 Eylül’de Berlin’de yapacağı konserin son konseri olacağını belirterek herkesi bu açıklaması ile şaşırtmıştı.

Ve sitesinde bu kararının nedenini şöyle açıklıyordu;

Sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme yoluna giden kişidir. Benim durumumda gitar çalmak, şarkı söylemek vs. oluyor bu saçma iş. Ama ben şarkı yazma işini hep çok önemsedim, onu hep kolladım. Hayallerimdeki kahramanlarımla yarıştım, bu dünyaya inmedim bile. Çok sevdiğim şarkılarımı yazdım.

Hep olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. Bir kaç prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım. Her zaman istediğim kadar iyi bir insan olamadım. Ama çalıştım.

Küçücükken bu ülkede rock müziğe dair bir hayal kurdum, nerede ne varsa takip ettim, ardına düştüm, her şeyini gözledim, inandım. Hayal olduğunu bile bile.

Neyse, işte bu hayal artık beni tatmin etmiyor. Kendimi, arkadaşlarımı hayalkırıklığı içinde görüyorum. Bir özgürlük ve gerçeklik duygusu peşine düşmüştüm, Pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş. Sadece sahnede yaşayabildiğim bir hayal bu çünkü. Bir çok arkadaşımdaki hayal kırıklığı bende de var.

Bu hayal beni tatmin etmeyince, önemli olmadığını bildiğim diğer bazı hayallerimi sembolik olarak şu önümüzdeki 1,5 senede gerçekleştirip müziği bırakayım bari dedim, daha da çok çalışmaya karar verdim. Gizli tuttum kararımı, kimseye de söylemedim. Hatta yalan bile söyledim çalışanlarıma.

Ama bir süredir kendime bakıyorum ve çok yorgunum. O yüzden pes diyorum. Böylece düzelmesi aslında çok uzun yıllar sürecek problemleri 1,5 senelik bir intihar saldırısına dönüştürmeyeceğim. gerçekte bir önemleri yoktu, hayatın gerçekleriyle uğraşmamak için hayal edilmiş şeylerdi. İnanması her zaman kolay olmuyor.

Böylece, boşu boşuna kendimi de, çalışan dostlarımı da yormamaya karar verdim. Kendimi yorarken, onları da çok yordum, üzdüm. Çok teşekkür ederim hepsine.

sizlere de.

bu bir hüzün yazısı değil, bir rahatlama yazısıdır.

-teoman

 

Diğer Magazin Haberleri;

Tuğba Büyüküstün ve Onur Saylak Paris’te Evlendi

Gamze Özçelik Boşanıyor Mu?

Terör Dolayısıyla Tarkan Konseri Yarıda Kesti

Bon Jovi İstanbul’u Coşturdu

Ece Erken ve Davut Güloğlu Evleniyor

Kıvanç Tatlıtuğ ve Bade İşçil Aynı Dizide

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.