Texas Austin Gösteri Merkezi Yöneticisinden Açıklama

Texas Eyaleti Austin Gösteri Merkezi Yöneticisi: “ÇKP müdahalelerinin bana etkisi yoktur.”

Texas Eyaleti Austin Gösteri Merkezi Yöneticisi: “ÇKP müdahalelerinin bana etkisi yoktur.”

Epochtimes – (Epochtimes Muhabiri Wenyuqian) 7 Ağustos 2010, Shen Yun Uluslararası Sanat Topluluğu, ABD Texas Eyaleti Austin Long Center Gösteri Sanat Merkezi’nde iki gösteriyi başarıyla tamamladı. Iyilik ve güzellik dolu saf enerji sanatıyla; içlerinde politika, ticaret ve sanat dünyasından birçok önemli isimlerin de bulunduğu izleyici topluluğunun kalbini fethetti.

Long Center Gösteri Merkezi yöneticisi Jerry Withers, Shen Yun gösterisini çok muhteşem ve orijinal buldu, ayrıca gösteriden önce Çin Komünist Partisi ajanlarının yaptığı müdahalelerin onu hiç etkilemediğini söyledi.

Long Center Yöneticileri Jerry Withers ve Greg Lebenbach

Jerry Withers, ÇKP varolduğundan beri geleneksel Çin kültürünü hep yok etmeye çalıştığını bildiğini belirtti, buna 60’lı yıllarda ÇKP’nin başlattığı Büyük Kültür Devrimi’de dahildi. Bu nedenle Shen Yun gösterisine kesinlikle müdahale edeceğini biliyordu. Eşinin uluslararası eğitim (International education) ile uğraştığını, sık sık Çin’i ziyaret ettiğini, ÇKP hükümeti ve Çin  elçiliğiyle sık sık iletişimde bulunduğunu ve dolayısıyla ÇKP’yi çok iyi tanıdığını söyledi. “Aslında ÇKP henüz müdahale etmeden önce bunu yapacaklarını tahmin etmiştim, bunu sezmiştim, gerçekten de oldu.”, “ÇKP’nin Shen Yun’e müdahale etmesi beni hiç şaşırtmadı, ama beni etkileyemedi. İstediği hileyi kullansınlar, Falun Gong uygulayıcıları kılığına girsinler, Shen Yun’e olan görüşüm değişmeyecektir. Söylemek istediğim: Shen Yun’ün bu gösteri merkezine gelmesini kesinlikle hoş karşılıyoruz! Ayrıca ben sadece kendi hükümetimi dinlerim, başka bir hükümetin emrini neden yerine getireyim ki?”

Dansta Şaşırtıcı Uyumluluk, Resmen Mucize

Austin’in ünlü gösteri sanat merkezi Long Center’de bir süre önce tadilat yapıldı, şimdi sanat gösterileri için daha uygun hale geldi. Personeller bu en güzel gösteriyi izledikleri için kendilerini çok şanslı buldular. Jerry Withers bizzat kendisi de bir müzisyendir, zamanında Long Center’ın sahnesinde de gösterisi olmuştu.

Shen Yun’ün dans gösterilerine hayran kaldı Withers, “Bu kadar çok oyuncu dansta şaşırtıcı bir uyumluluk gösteriyor, hem de bu kadar çok dans gösterileri varken; her gösteride de farklı grupların farklı kareografi kombinasyonları oluyor. Ama oyuncular her bir ayrıntıyı incelikle mükemmelleştiriyorlar. Resmen bir mucize. ”

Withers kendisinin ilk defa üç boyutlu hareketli perde ekranı gördüğünü söyledi, hem Shen Yun dünya çapında gittiği her gösteri merkezinde sahne yapısı aynıydı. Yarattığı sanatsal etki çok güzel ve çok özeldi. Bir müzisyen olarak Withers, gösterinin eşliğinde canlı orkestranın bulunmasına ayrı bir hayranlık duydu, “Müziklerin güzelliği bir yana, sahneye olan uyumu da tam yerindeydi, mükemmeldi. ”

Orijinal Bir Sanat

Withers’a göre, “Tüm bu sanat elementleri, bunlara dans, müzik, şarkı, arka plan, renkler ve kostümler dahil, tüm bunların uyumu bir bütünlülük oluşturuyor, ve göz önüne inanılmaz muhteşem bir görüntü sergiliyor, görsel açıdan çok güçlü etkiye sahip, aynı zamanda duyguları, mesajları ve saf enerjilerini izleyicilere aktarırken insanın içi sakinlikle doluyor, gerçekten inanılmaz! Shen Yun Sanat Topluluğu’nun Long Center’a böyle orijinal bir sanat getirdikleri için teşekkür ediyorum, Shen Yun Sanat Topluluğu’nun burada gösteri düzenlemesi bizi çok mutlu etti. ”

Gösteri Muhteşemdi

Long Center Gösteri Sanat Merkezi’nin bir başka yöneticisi Greg Lebenbach gösterinin çok geniş bir yapım olduğu söyledi, çok güzel ve muhteşem buldu. Onu en çok şaşırtan şeyin üç boyutlu hareketli perde ekranının kullanımı olduğu açıkladı. Bunu hayatında ilk defa gördü. Gerçekten inanılmazdı, perde ekranı dansların ve müziklerin etkisini son derece yerinde yansıtmıştı. “Bu kadar güzel ve otantik bir sanatı Long Center Gösteri Sanat Merkezi’ne getirdiği için Shen Yun’e çok teşekkür ediyoruz. ”

Doğu Amerika Saati: 08.08.2010 23:38:49
Orijinal Çince Metin:
http://www.epochtimes.com/gb/10/8/9/n2990026.htm

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.