TFF, Aziz Yıldırım’a Cevap Verdi

TFF, Yayın Havuzuyla İlgili Açıklama Yaptı

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin yayın havuzundan çıkabileceğini söylemişti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’nin yayın  havuzu sisteminden çıkabileceğine ilişkin açıklamalarının ardından Galatasaray ve Trabzonspor Kulüpleri’nin gösterdikleri tepkileri bu gün de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan konuyla ilgili açıklama geldi. TFF internet sitesinde yaptığı açıklamada kulüplerin kendi kendilerine böyle bir karar alamayacaklarını hatırlatmış. TFF’nin açıklaması şu şekilde:

Türkiye Futbol Federasyonu, esasen naklen yayın sözleşmesini de ilgilendiren ve bazı kulüp yöneticilerinin futbola zarar verebilecek karşılıklı beyanları hakkında açıklama yapma gereğini duymuştur.

Öncelikle şu gerçek net bir biçimde bilinmelidir:

Mevzuat gereği, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki tüm futbol müsabakalarının televizyon, radyo, internet ve her türlü teknik cihaz ve benzeri araçlarla yayınlanması, iletilmesi, yayınların düzenlenmesi ve programlanması Türkiye Futbol Federasyonu’nun uhdesindedir. Türkiye Futbol Federasyonu, bu yetkisinin yüklediği görevi yerine getirmeyi kararlılıkla sürdürecektir.

Futbol ailesinin, her şeyden önce huzura ihtiyacı ve sportif değerleri kamuoyuna yansıtma görevi bulunmaktadır.

Bu, öfkenin, tepkinin, nefretin körüklenmesiyle değil, saygının, hoşgörünün, ortak bir sinerji oluşturmanın devreye girmesiyle sağlanacaktır.

Sağduyuyla davranmak, duygusal çıkışlardan arınıp, ortak akılda buluşmak, futbolumuzun hak ettiği değerlerle buluşmasına yardımcı olacaktır.

Değerli kulüp yöneticilerimizin, temsil ettikleri camiaların saygınlıklarına yakışır tutarlılık, ciddiyet ve olgunlukla davranmaları bu sürecin hızlanmasına kuşkusuz büyük katkı yapacaktır.

Yönetimimizin futbola ve merkezi yayın sistemi dahil tüm yasal unsurlarına sonuna kadar sahip çıkacağından kimse şüphe duymamalıdır.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu, Yasası ve Talimatlarından aldığı yetkilerini, futbola zarar verebilecek her türlü girişim karşısında kullanmanın da asli görevi olduğunun bilincinde davranacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.