TFF Başkanı Demirören

TFF sitesinden alınmıştır

TFF Başkanı Demirören

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 41. başkanını belirlemek için yapılan oylamada, adaylardan Ata Aksu’nun çekilmesiyle birlikte tek aday olarak kalan Yıldırım Demirören 253 oyun 221’ini alarak TFF’nin 41. başkanı oldu.

Ankara Marriott Oteli’nde yapılan oylamadan TFF Başkanı olarak çıkan Demirören konuşmasında, verecekleri kararları bütün TFF üyeleri ile paylaşarak vereceklerini ve gemiyi beraber düzlüğe çıkaracaklarını bildirdi.

Başkan Yıldırım Demirören Etik Kurulu, Hukuk Kurulu, Tahkim Kurulu ve PFDK’da çok küçük değişiklikler yapabileceğini söylerken Denetleme Kurulu üyelerinin Servet Yardımcı, Arif Koşar, Talat Yılmaz, Fethi Heper, Mehmet Baykan, Cengiz Zülfikaroğlu, Ufuk Özerten, Hakan Kanık, Taylan Öner, Mustafa Beyazıt, Edip Eren, Faruk Öksüz, Selim Koray, Ergun Tekin olacağını belirtti.

Adaylıktan çekildiğini açıklayan Ata Aksu ise, yeni bir kaosa sebebiyet vermemek için seçime tek adayla girmenin  en doğrusu olduğunu söyleyerek;” Beni destekleyenler de vardı. Onlarla da istişare ettim ve uygun gördüler. Zaten Demirören ile aramızda ilkesel duruş farkı yoktu. Başkanımız genç ve dinamik. Yolu açık olsun, başarılar diliyorum” dedi.

Bursaspor kongreyi neden terk etti?

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve yöneticileri Ata Aksu’nun çekilmesinin ardından Yıldırım Demirören’in tek aday olarak seçime girmesi sebebiyle  oy kullanmayacaklarını belirterek TFF Olağanüstü Genel Kurulu’nun yapılacağı salonu terk ettiler. Başkan İbrahim Yazıcı, ” Talimatname her şeyi yazıyor. 1 ay önceki kongre havaya mı gitti? Oradakilerin yüzde 80’i yine burada. Çok şaibeli bir federasyon olacak. Bu kaosun büyüyeceğine inanıyorum. Demirören’in herkese eşit mesafede olacağına inanmıyorum” dedi.

(kaynak: habertürk, enerjigundem)

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.