Trabzonspor’a Büyük Şok

Fotoğraf İHA
Fotoğraf İHA

Trabzonspor’un ve milli takımın başarılı file bekçisi Onur Kıvrak en az 6 ay boyunca forma giyemeyecek.

Bordo-mavili takımın kulüp doktoru Hakan Bozdoğan dün akşam UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan Legia Warszawa maçında sakatlanan futbolcular hakkında açıklama yaptı. Bozdoğan, Trabzonspor’un resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Maç sırasında kaptanımız Onur’un sol dizinde ciddi bir sıkıntı olduğunu tespit ettik. Bugün çekilen MR’ı neticesinde Onur’un sol diz ön çapraz bağlarında kopukluk teşhis edildi. Bu nedenle kaptan Onur’un operasyon geçirmesi gerekiyor. Operasyonun iyi geçmesi halinde Onur 6 ay sonra antrenmanlara başlayabilecek” ifadelerini kullandı.

Bozdoğan ayrıca maç sırasında sol elmacık kemiği kırılan Avraam Papadopoulos ile ilgili olarak, “Avraam’ın sol elmacık kemiğinde kırık tespit ettik. Bu sabah küçük bir operasyon geçirdi. Sağlık durumu iyi. Ancak birkaç gün dinlendikten sonra özel bir maske ile antrenmanlara başlayabilir” dedi.

Sol ayak bileğinde şişlik ve ödem bulunan Kevin Constant ile olarak ise Bozdoğan, “Kevin’in rutin kontrolleri yapıldı ve MR’ı çekildi. MR neticesinde oyuncumuzun sağlık durumu hakkında daha detaylı bir açıklama yapabilirim” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.