Tuncelide Pkk İle Çatışmada 3 Askerimiz Şehit Oldu

Tunceli’de PKK ile çıkan çatışmada 3 askerimiz  şehit oldu.

Tunceli’nin Alacık Köyü kırsalında dün gece geç saatlerde arazi arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçleri ile PKK’lı bir grup arasında çatışma yaşandı. Çatışmada 1 astsubay, 2 er şehit oldu.Çatışmanın hala sürdüğü belirtiliyor.Bölgeye hava muhalefeti nedeniyle helikopterler gidemiyor.

Gecenin karanlığı ve yağan yağmurla birlikte başlayan sisten yaralanan örgüt üyeleri güvenlik güçlerine açtığı ilk ateş sırasında 3 asker şehit oldu. Halen yer yer çatışmaların devam ettiği bölgede örgüt üyelerinin kayıpları konusunda bilgi alınamadı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bölgede helikopterlerle özel harekat timleri indirildi. Örgüt üyelerinin çembere alındığı bölgede jandarma özel harekat kimleri de örgüt üyelerinin kaçabileceği noktaları tuttu. Sayıları 15 ila 20 arasında değişen örgüt üyelerinin Tunceli kent merkezine eylem hazırlığı yaptığı bilgileri de alındı.

Çıkan çatışmada Jandarma Kıdemli Başçavuş Yıldırım Akbulut (İzmir), Piyade Onbaşı Coşkun Kılıç (Ankara) ile Er İlhan Verenbel (Hakkari) şehit oldu. Teröristlerin bölgede etkili olan sisten yararlanarak kaçtıkları bildirildi.

Şırnak’ın Gündoğdu Mahallesi’nde, Şırnak Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü İrfan Olçar’ın, içinde bulunduğu zırhı araca PKK’lılar tarafından ateş açıldı. Açılan ilk ateşte araçta bulunan İrfan Olçar ile bir polis memuru yaralandı. Kaçan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.