Üç İnsan Türünün Teorisi

Fotoğraf: YouTube ekran görüntüsü
Fotoğraf: YouTube ekran görüntüsü

Eski Ahit’de Hz. Davud’un Dev Golyat’ı mağlup ettiğine dair bir hikâye anlatılır. Hz. Davud’un elinde sadece bir sapan vardır ve Devin karşısına çıkar. Bu savaşı kazanan Hz. Davud, daha sonra ikinci İbrani hükümdarı olur.

Bazılarına göre bu, sadece uydurulmuş bir hikâyeden ibarettir. Fakat arkeologlar tarafından İsrail’de bulunmuş çok eski bir kil parçası üzerindeki yazıt, Dev Golyat’ın gerçekten var olduğunu göstermektedir.

Profesör Aaron Demsky’a göre „Alwt ve Wlt” anlamı Dev Golyat ile aynı. İncil konusunda uzmanlaşmış bilim insanlarınca yürütülen araştırmalara göre, bu kil parçası (M.Ö 950) yılına ait ve bu da tam olarak Dev Golyat’ın yaşadığı zamana tekabül ediyor.

Bu eski keşfe inanacak olursak, bu tarihi olay gerçekten de yaşanmış. Fakat bazılarına göre bu hikâye doğru olsa bile, boyut ve büyüklük konusunda abartılmış.

Üç İnsan Türü: Cüceler, İnsanlar ve Devler

Son yüzyılda dünyanın birçok bölgesinde, devlerin gerçekte var olduğunu işaret eden birçok malzeme bulunmuştur. Bu bulguları araştıran bilim adamlarına göre, tarihte üç insan türü yaşamış: cüceler, insanlar ve devler.

2004 yılının sonbaharında, Hindistan’da çalışan bir grup araştırmacı, sadece 1 metre boyunda olan cüce insan ırkının kalıntılarını bulmuştur. Araştırmacılara göre, bu küçük insanlar 13.000 yıl önce normal büyüklükte insanlar ile birlikte yaşamış.

Endonezyalı Paleontolog Profesör T. Jacob ve araştırma ekibi, bu cüce insan ırkına “Homo floresiensis” ismini vermiştir. Bu ırk Endonezya’nın Flores adasında yaşadığı için, bu isim uygun görülmüştür. Bazı söylentilere göre, bu cüce insan ırkı, hala ormanlarda gizlenmiş bir şekilde yaşamaya devam ediyor.

Dev Java

Devlerin ırkının varlığını kanıtlayan çok sayıda malzeme de bulunmuştur. Çok büyük insanların kalıntıları Tunus, Pennsylvania, Glen Rose, Teksas, Filipinler Gargayan, Suriye, Fas, Avustralya ve İspanya’nın Urbasa dağ bölgesinde bulunmuştur. En popüler keşiflerden biri ise, Çin’in güneyinde Java devine ait kemik kalıntılarıdır.

Çin’in güneyinde de buna benzer birçok kalıntı bulunmuştur. Bu insan ırkının özeliği ise, altı el ve ayak parmağına sahip olması. Gürcistan’da 2.7 ile üç metre arasında değişen birçok iskelet bulundu ve hepsi altı parmaklı.

Dünya çapında çok sayıda iskelet ve  malzeme bulundu – normal insanlara göre onlar devasa ebatlara sahip fakat birçok bilim adamı bu konuyu pek araştırmaya istekli değil.

Birçok farklı kültür ve dinler de, Devler ile alakalı hikâyeler olmasına rağmen, bazılarına göre bunlar uydurulmuş  halk hikâyeleridir. Fakat kalıntılara bakılırsa tarihte gerçekten devlerin yaşamış olduğu görülebilir.

Diğer başka bir bilinmedik şey ise, atalarımızın bu devler ve cüceler ile ne denli bir ilişkiye sahip olduğudur? Onlar, dostça mı yoksa düşmanca mı yaşadı? Bilmediğimiz çok fazla şey var. Görülen o ki tarihin derinlerindeki birçok mistik konu keşfedilmeyi bekliyor.

Leonardo Vintiñi, Epoch Times

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.