Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Ağır Yaralandı

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses dün gece BeyazTv’deki İbo Show programının çekiminin ardından Şişli’deki Nurol Plaza’dan çıkiş yapacağı sırada 3 otomobille önü kesildi. Daha sonra otomobildekiler uzun namlulu silahlarla türkücünün bulunduğu otomobile kurşun yağdırdılar. Olay sırasında şoförü yara almazken Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in başından yaralandı. Otomobilde bulunan sanatçının asistanı Buket Çakıcı’da omzundan yaralandı.

 Şoförü tarafından en yakın hastaneye kaldırılan sanatçının hastaneye kaldırılırken bilincini açık olduğu ve sürekli “Olmadı şimdi, olmadı bu.” Dediği söylendi. Kaldırıldığı özel hastanede müdahale edilemeyen İbrahim Tatlıses ve asistanı iki ambulansla Maslak Acıbadem Hastanesine kaldırıldı. Hemen ameliyata alınan Türkücü sabah 6.30 civarında ameliyatı sona erdi ve doktorlar tarafından beyne zarar vermemesi için 24 saat uyutulmaya alındı.

 İbrahim Tatlıses’in BeyazTv’deki İbo Show programını bitirmeden manidar bir konuşma yaptığı ve konuşmasında sanki başına gelecekleri hissettiği ve konuşmadan 10 dakika sonra olayın olması akıllara ’’Mesaj mı verdi?’’ sorusunu getirdi.

Gün boyunca hastaneye sanatçının yakınları, sanat ve iş dünyasından dostları ve hayranları akın etti. Saat 16.00’da Acıbadem Maslak Hastanesi’nden yapılan son açıklamada, Başhekim Çağlar Çuhadaroğlu, Tatlıses’in durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti: “Şu an yoğun bakımda tutuluyor ve hâlâ uyutuluyor. Ameliyat sonrasından daha iyi durumdayız ama yüksek risk devam ediyor. Her şey hekimlerimizin kontrolü altında. Düzenli aralıklarla bilgi vermeye devam edeceğiz. Yarın bizzat ben sabah 10’da bir basın toplantısı daha yapacağım. Acıbadem Maslak Hastanesi yönetimi dışında verilen bigilere lütfen itibar etmeyin. Aile bilgisi dahilinde bu bilgileri ekibimizle toplayıp sizlere sunuyoruz. Çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde gerçeği yansıtmayan bilgiler dolaşıyor. Tek bilgi kaynağı Acıbadem Maslak Hastanesi’dir. Tek görüşmeler, bir karışıklığa yol açmasın diye kabul edilmemektedir. Tatlıses’in beyin ve beyin zarının zarar gördüğünü belirten doktorlar, ünlü türkücünün olay anında felç geçirdiğini söylediler.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.