Yeni Başbakan: Ahmet Davutoğlu

Ahmet Davutoğlu (Lionel Bonaventure/AFP/Getty Images)
Ahmet Davutoğlu (Lionel Bonaventure/AFP/Getty Images)

Günlerdir merak edilen yeni Başbakan’ın ismi belli oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından boşalan AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık koltuğuna Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu oturacak.

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından yaptığı konuşmada yeni Başbakan’ın ismini açıkladı. Partililere hitaben yaptığı konuşmada Erdoğan, “Partimiz içinde nifak, ayrışma, fitne çıkmasını bekleyenler, bugüne kadar olduğu gibi genel kurula kadar da ardından başlayacak süreçte de inşallah hayal kırıklığına uğrayacaklardır” dedi.

Erdoğan’ın ardından kürsüye gelen Davutoğlu ise yaptığı konuşmada “12 yıl önce ‘hasta adam’ muamelesi gören bir ülke ayakları üzerinde yükselmiş, birçok yerde büyük sıkıntılarla karşılaşan bir millet tarihi misyonunu hatırlamış ve kutlu bir yürüyüşe çıkmıştır. Bu kutlu yürüyüş hedefe ulaşacaktır. İster paralel yapı adı altında, ister başka adlar altında kimler bu kutlu yürüyüşü durdurmak, kesintiye uğratmak isterse bilsinler ki AK Parti kadroları onların karşısında bir kaya gibi duracaktır” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.