Efes Pilsen Ufuk Sarıca’yla Anlaştı: 2 + 1

Efes Pilsen Spor Kulübü resmi web sitesinden alınan bilgiye göre; Efes Pilsen Basketbol Kulubü, geçen sezonun sonunda görevi teslim alan Ufuk Sarıca ile 2 + 1 yıllığına anlaşmaya vardı. Teknik Koordinatörlüğe Çetin Yılmaz getirildi.

1998-99 sezonları arasında  art arda 10 sezon Efes Pilsen A takımında başarı ile görev yaptı. Basketbolla 11 yaşında katıldığı lacivert beyazlı ekibin minik takımında tanışan Ufuk Sarıca, Efes Pilsen’in Koraç Kupası’nı kazanan kadrosunda görev alan en önemli isimlerden biri oldu. Antrenörlük kariyerine Beşiktaş’ta yardımcı antrenör olarak başlayan Sarıca; aynı takımda baş antrenör olarak görev yaptıktan sonra Efes Pilsen’e geldi. Son iki sezon Efes Pilsen’in yardımcı antrenörlük görevini üstlendi; ardından baş antrenörlüğe getirildi.

Efes Pilsen’de Teknik Koordinatör olarak görev yapacak olan Çetin Yılmaz, antrenörlük kariyerine 1974 yılında Ankara’da ODTÜ’nün Yıldız ve Genç Takımları’nda başladı. 1974-82 yılları arasında geçen antrenörlük dönemin ardından 1982-85 yılları arasında Çukurova’da başantrenör olarak birinci lig tecrübesi yaşadı. Çukurova, Beykoz, Fenerbahçe, Ülker, Beşiktaş, İTÜ ve Tuborg takımlarını çalıştıran Yılmaz, çeşitli dönemlerde A Milli Takımı’nda yardımcı antrenörlük ve başantrenörlük görevlerini üstlendi. 2001 yılında gümüş madalya kazanan A Milli Takımın teknik kadrosunda yer aldı. Yılmaz son olarak bir spor  kanalında yorumculuk görevinde bulunuyordu.

 

Yoruma kapalı.