Hortum Uyarısı

Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, şiddetli rüzgar ve fırtına ihtimaline karşı 5 ilde oluşabilecek hortum, çatı uçması ile direklerin devrilmesine karşı uyardı.

1374601
Fotoğraf:İHA

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ”Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre rüzgarların Malatya, Tunceli, Elazığ, Adıyaman ve Bingöl çevrelerinde periyod boyunca aralıklarla Kuzey ve Kuzeybatı yönlerinden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara dikkat edilmesi gerekir” dendi.

HORTUM UYARISI
Merkez tarafından, zaman zaman saatte 75 kilometre hıza kadar çıkma ihtimali olduğu belirtilen şiddetli fırtına nedeniyle çatı uçması, hortum,ağaç ve direklerin devrilmesine karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği de ifade edildi.
Hava sıcaklıklarında 2-3 derecelik düşüş bekleyen Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl’de havanın parçalı ve çok bulutlu,gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini bildirirken, bölgesel dolu yağışlarının da olabileceğini belirtti.
  İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.