İbrahim Tatlıses’e Yapılan Saldırı Aydınlatılıyor

Bu hafta Türkiye’nin gündemine sanatçı İbrahim Tatlıses’e yapılan ve ağır yaralanmasına neden olan silahlı suikast damgasını vurdu. Daha önce de bir çok saldırıya maruz kalan sanatçının sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor. Sanatçının sağlık durumuyla ilgili gelişmelerin takibinin yanında vurulmadan bir gün önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a göndermiş olduğu cep telefonu mesajı da ilgi çekiciydi. 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde AKP’den aday olmayı istediğini mesajında dile getiriyordu. Başbakan’da verdiği talimatla sanatçının durumu iyiye gitmeye başlayınca AKP’den milletvekili adaylık başvurusunun kabul edilmesini sağladı.

 Bu arada emniyet de kurduğu özel bir ekiple olayla ilgili gerçekleri gün ışığına çıkarmak için tüm imkanlarını seferber etti. Olayla ilgili aralarında husumet bulunan ve daha önce de sanatçıya saldırı düzenleyen Abdullah Uçmak ve 22 zanlı tutuklandı. Terörle mücadele timleri suikastte kullanılan uzun namlulu Kalaşnikof marka silahı da Ömerli Barajı’nda bulup, laboratuar incelemesinde kullanılan silah olduğunu tespit ettiler. Bu silahı zanlılara bölücü terör örgütü PKK tarafından temin edildiği iddialarını araştırıyor.

 Yine bugün elde edilen bilgilere göre olayın en önemli zanlısı Abdullah Uçmak’ın bir ankesörlü telefonla 3 kez telefon görüşmesi yaptığı kişinin PKK terör örgütü üyesi olduğu bilgileri var. Yine Abdullah Uçmak ‘ın evinde yapılan aramalarda örgüt üyesi kişilere yapılan mail yazışmaları ortaya çıktı. Sanatçının vurulmadan iki gün önce bölücü terör örgütü tarafından seçimlere girmemesi yönünde tehtitler aldığı göz önüne alındığında olayın birkaç güne kadar tamamen aydınlanacağı tahmin ediliyor.

Darısı aydınlatılamayan  tüm faili meçhullara…

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.