IKEA Demliğini Geri İstiyor!

IKEA, FÖRSTA kahve/çay demliğinin sorunlu çıkması ve bunun neticesinde yaralanmalara neden olduğu için ürünün kullanılmaması gerektiği bilgisini vererek, ürünü satın alan kişilerin geri getirmesini rica etti. Ürünlerin geri getirilmesi durumunda ise müşterilerin paralarının  iade edileceği açıklaması yapıldı.

IKEA’dan “IKEA, FÖRSTA kahve/çay demliğini geri çağırıyor” başlığı altında yapılan çağrı şu şekilde:

IKEA, FÖRSTA kahve/çay demliği satın almış müşterilerinden, hemen ürünü kullanmayı bırakmalarını ve ardından IKEA mağazalarına giderek, ürünü iade edip paralarını geri almalarını rica ediyor.

Cam demlik, üzerinde bulunan metal sapın baskı oluşturması nedeniyle beklenmedik kırılmalara ve buna bağlı olarak da yanma ve yaralanmalara neden olabilmektedir.

0.4 lt ve 1 lt olarak, iki farklı boyda olan FÖRSTA kahve/çay demliği Şubat-Aralık 2010 ayları arasında dünyadaki tüm IKEA mağazalarında satışa sunulmuştur.

IKEA, müşterilerinin güvenliğini tehlikeye atmamak ilkesiyle FÖRSTA demlik satın almış müşterilerinin ürünü iade etmeleri konusunda duyarlı davranarak, bu ürünü satın alan müşterilerinden iade etmelerini rica etmektedir.

IKEA olarak bu durumun yaratabileceği rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.

Daha fazla bilgi için lütfen en yakın IKEA mağazasıyla iletişime geçiniz.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.