Van’da Atış Talimine Giden Polislere Bombalı Tuzak

Van’da Atış Talimine Giden Polislere Kurulan Tuzak Sonucu Meydana Gelen Patlamada 15 Polis Yaralandı

Van’da Atış talimi yapmaya giden bir grup polis PKK’nın döşediği mayınlı saldırıya uğradı. Van Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polislerden 15’i  atış poligonuna atış talimine giderken yola döşenen ve uzaktan kumandayla patlatılan mayın sonucu yaralandı.

Hürriyet’in haberine göre olay bu gün saat 14.45’de Van’a13 kilometre, Van-Edremit karayoluna 4 kilometre uzaklıkta bulunan Bakacak Köyü yakınındaki atış poligonunda meydana geldi. Atış talimi yapmak için poligona gelen polisler minibüs’ten indikleri sırada patlama meydana geldi. Teröristler, polis aracının duracağı yerde bulunan menfeze yerleştirdikleri tahrip gücü çok yüksek olan patlayıcıyı, minibüsten indikleri sırada uzaktan kumanda ile infilak ettirerek gerçekleştirdikleri saldırıda 15 polis yaralandı.

Saldırıdan sonra olay yerine çok sayıda Özel Harekat Timi, sağlık ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Yaralı polisler kısa sürede ambulanslarla Van’daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Yaralı polislerden 7’si Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 8’i ise İpekyolu Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. İpekyolu Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınan polisler şunlar:
Kubilay Baybir, Oğuz Güven, Özkan Aksoy, Hakan Aydemir, Ahmet Özdemir, Ramazan Yıldız, Furkan Kılıç ve Mehmet Dağgöz.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 7 polis şunlar:
Hakan Güzel, Lütfü Balcı, Mehmet İlkan, Sercan Tekin, Behçet Koç, Yunus Kırış ve Ali Ayhan.

Polis poligonuna yapılan saldırıdan sonra bölgeye sevk edilen çok sayıdaki Özel Hareket Timleri operasyon başlattı. Polislerin park ettiği araçların bulundukları yere döşedikleri patlayıcıyı uzaktan kumandayla infilak ettiren teröristlerin bölgeden fazla uzaklaşma şanslarının olmadığı ve kısa sürede yakalanacağı belirtiliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.