Dünya Falun Dafa Günü Kutlaması ve Gerçekleştirilen Zulüm

Zihin ve beden gelişimi için uygulanan yüksek seviyeli bir meditasyon olan Falun Dafa, 13 Mayıs 1992’de halka tanıtılması nedeniyle bu özel tarih tüm dünyada coşku ile kutlanır.

13 Mayıs 2020, Dünya Falun Dafa Günü’nün 21. yıl dönümüdür. Aynı zamanda Falun Dafa (Falun Gong olarak ta bilinir)öğretisini halka aktaran Bay Li Hongzhi’nin 69. doğum günü kutlanmaktadır.

Falun Dafa, Doğruluk, Merhamet ve Hoşgörü ilkelerine dayanan zihin ve beden gelişimi için uygulanan yüksek seviyeli bir meditasyon uygulamasıdır. İlk kez Çin’de Bay Li Hongzhi tarafından 1992 yılında halka aktarılmış, kısa süreçte insanların etkisini görmesiyle hemen popülerlik kazanmıştır.

Türkiye’deki uygulayıcılar Dünya Falun Dafa Günü’nü kutluyor.
Adana Portakal Festivali-2019
Fotoğraf; Epoch Times TR

O yıldan beri milyonlarca insan daha iyi bir sağlığa, güzel bir karaktere, iç huzura ve sakin bir zihne sahip olabilmek için uygulamanın 5 takım egzersizini yapıyor ve ellerinden geldiğince “Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü” ilkelerini takip ediyorlar. Kendilerini her zaman daha iyi insan olabilmek adına eğitiyorlar.

Milyonlarca uygulayıcının katıldığı bir geçit töreni – Manhattan
Fotoğraf; minghui.org

Falun Dafa günümüzde Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya, İsveç başta olmak üzere dünyanın 100’den fazla ülke ve bölgesinde 100 milyondan fazla insan tarafından uygulanmaktadır. Falun Dafa şimdiye kadar başta Birleşmiş Milletler olmak üzere dünya çapındaki birçok örgüt, kuruluş ve ülkeden 1045 ödül ve 2890’dan fazla destek mektubu almıştır. Ayrıca Falun Dafa’nın kurucusu Li Hongzhi, 2000, 2001 ve 2002 yıllarında 3 kez üst üste Nobel Barış ödülüne ve Sakharov Özgürlük Ödülüne aday gösterilmiştir.

Covid-19 Nedeniyle Bu Yıl Büyük Törenler Düzenlenemedi

Dünyanın her yerinde bulunan 100 milyondan fazla uygulayıcı, bulunduğu ülkelerde ve şehirlerde çeşitli etkinlikler düzenlemekte ve 13 Mayıs Dünya Falun Dafa Günü’nü büyük bir coşkuyla kutlamaktadır.

Ancak bu yıl Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Çin Komünist Partisi (ÇKP)’nin gizlemesi nedeniyle tüm dünyaya hızla yayılan Covid-19 salgını nedeniyle büyük törenler gerçekleştirilemedi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP)’nin, virüs ilk ortaya çıktığı sırada dünyadan virüsü saklaması, insanları uyarmaya çalışan doktorları söylentiler yayarak tutuklatmaları, sonrasında ise diğer ülkelerle işbirliği yapmaması, ölümlerin artarak virüsün tüm dünyaya yayılmasına sebep olmuştu. Bu nedenle Covid-19, ÇKP virüsü olarak adlandırılmaktadır.

Falun Dafa Çin’de Zulüm Görüyor

Çin’de hızla halka yayılmaya başlayan Falun Gong uygulaması, 1999 yılında 100 milyon kişinin uygulamaya başlamasıyla, Çin Komünist Partisi (ÇKP)’nin dikkatini çekti. Milyonlarca kişinin sokaklarda düzenli şekilde aynı meditasyonu uygulaması ve bu nüfusun ÇKP üye sayısını aşması bir tehdit olarak algılandı.

1999 yılında dönemin devlet başkanı Jiang Zemin tarafından uygulamaya yasaklama emri verildi. Emrin hemen ardından karalama kampanyaları başlatıldı ve Falun Dafa’nın yok edilmesi istendi.

Uygulayıcıların herhangi bir suç kaydı olmamasına rağmen aniden evlerine baskın düzenlendi ve bir gecede binlerce kişi hapislere atıldı.

Aynı zamanda uygulayıcıların organ kalitelerinin yüksek olduğu bilimsel olarak kanıtlandığı için, devlet hastaneleri tarafından organ naklinde yoğun talep görmektedir. Çin Komünist Partisi tarafından toplama kamplarında hapsedilen uygulayıcıların; rızası olmadan organları alınmakta ve devlet hastanelerine yüksek meblağlara satılmaktadır.

Hapislerde uygulanan ağır işkenceler sonucu bugüne kadar 4476 kişinin ölümü kanıtlanmıştır ancak Kanada insan Hakları Avukatı David Matas gibi çeşitli ülkelerdeki İnsan Hakları Avukatları ve işkence kamplarına tanık olan insanlar ölümlerin akıl almaz şekilde fazla olduğunu savunmaktadır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.