Organ Ticaretine Karşı Uluslararası İmza Kampanyası Devam Ediyor

Türkiye Falun Dafa uygulayıcıları, Çin'deki yasadışı organ ticaretine karşı imza kampanyasında meditasyon egzersizini gösterirken. (Epoch Times TR)
Türkiye Falun Dafa uygulayıcıları, Çin’deki yasadışı organ ticaretine karşı imza kampanyasında meditasyon egzersizini gösterirken. (Epoch Times TR)

Zorla Organ Alımına Karşı Doktorlar (DAFOH) tarafından başlatılan uluslararası imza kampanyası Türkiye’den de destek ile devam ediyor.

Çin, organ dağıtım sistemi olmamasına rağmen dünyada organ naklini en yüksek sayıda gerçekleştiren ikinci ülke ünvanına sahip.

DAFOH’dan alınan bilgiye göre; organ ticareti özellikle Çin kökenli bir meditasyon sistemi olan Falun Dafa (Falun Gong olarak da biliniyor) uygulayıcıları üzerinden zorla ve canlı olarak alınan organlarla sürdürülüyor.

Çin'deki organ ticaretinin durdurulmasına destek olan halk Falun Dafa egzersizlerini öğrenirken. (Epoch Times TR)
Çin’deki organ ticaretinin durdurulmasına destek olan halk Falun Dafa egzersizlerini öğrenirken. (Epoch Times TR)

Çin hükümeti, sağlığa olan olumlu etkilerine rağmen 1999 itibariyle sayıca çok artan ve kendilerine tehdit olarak gördükleri Falun Dafa uygulayıcılarına 14 yıldır ağır bir zulüm uyguluyor. Bu zulmün içinde bu kişilerin canlı olarak zorla organlarının alınması büyük bir paya sahip.

DAFOH’un öncülüğünde, tarafsız bir şekilde araştırılması ve bu insanlık suçunun sona erdirilmesi için Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’ne gönderilmek üzere başlatılan imza kampanyası Kasım sonuna kadar devam edecek.

1 milyon imza toplanması hedeflenen kampanyaya Türkiye Falun Dafa uygulayıcıları da destek vermeye devam ediyor. 26 Ekim Cumartesi Taksim Tünel Meydanı’nda düzenledikleri imza kampanyası, 1 Kasım Cuma günü Beşiktaş Meydanı’nda devam etti. Konunun halka anlatıldığı ve Falun Dafa meditasyon egzersizlerinin de gösterildiği kampanya halktan büyük oranda ilgi gördü.

Vatandaşlarımız Çin'deki organ ticaretinin durdurulmasına karşı destek verirken. (Beşiktaş Meydanı-Epoch Times TR)
Vatandaşlarımız Çin’deki organ ticaretinin durdurulmasına karşı destek verirken. (Beşiktaş Meydanı-Epoch Times TR)

Kasım sonuna kadar devam edecek olan kampanyaya, Türkiye Falun Dafa uygulayıcıları düzenleyecekleri etkinliklerle destek vererek devam etmeyi planlıyor.

Ayrıca canlı olarak zorla organ alımına karışı olan kampanyaya siz de DAFOH wesitesi üzerinden katılabilir ve destek verebilirsiniz: http://www.dafoh.org/petition-to-the-united-nations/

Dilekçenin Türkçe metni için: http://goo.gl/UadJ3L

İlgili Haber: http://epochtimestr.com/index.php/cinde-zorla-organ-toplama-eylemini-durdurmak-icin-uluslararasi-imza-kampanyasi-baslatildi

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.